OTP: magyar kötvénypiaci ralit hozott a július

A "Portfólió-ajánlók" sorozatunk keretében minden hónapban arról kérdezzük a hazai alapkezelőket, hogyan állítanának össze egy közepes kockázatvállalású, középtávra szóló, fiktív modellportfóliót. Az alábbiakban az OTP Alapkezelő írását olvashatják:

Tépik a japán jent a jegybank váratlan döntése után

Tépik a japán jent a jegybank váratlan döntése után

A ma hajnali jegybanki döntés után a jen még nem mutatott túl nagy erősödést, ám az európai piacnyitás után rákapcsolt a japán deviza. Úgy tűnik, a jegybank kamatemelése megtette a várt hatást.

Kritikus hét jön a tőzsdéken - Öveket becsatolni!

Kritikus hét jön a tőzsdéken - Öveket becsatolni!

Eljött a jegybankok nagy hete, kamatdöntő ülést tart az amerikai, a brit és a japán jegybank is, a Fednél borítékolható a kamatdöntés kimenetele, így inkább a kilátások lehetnek érdekesek, a Bank of Japan és a Bank of England kamatdöntése azonban nehezen előre jelezhető. Jöhetnek nagy piaci mozgások.

Majd 40 éves mélypontról fordult vissza jen: ez a részvényeidet sem kíméli!

Majd 40 éves mélypontról fordult vissza jen: ez a részvényeidet sem kíméli!

A japán jen erősödése egy sor dolgot megváltoztat nemcsak a devizapiacon, de még olyan távoli területekre is elér, mint a részvénypiacok. Ez különösen azoknak fontos, akik technológiai részvényekkel rendelkeznek. Ezért érdemes megérteni a jen és a részvénypiacok közötti összefüggést, és azt is, hogy mi lehet ennek a következménye később a részvénybefektetésekre.

38 éves mélypontra ütötték a jent, a piac már Trumpot árazza

38 éves mélypontra ütötték a jent, a piac már Trumpot árazza

Kedden az amerikai dollár közel 38 éves csúcsot ért el a japán jennel szemben, miután az amerikai kincstárjegyek hozamai jelentősen megugrottak. A befektetők egyre inkább latolgatják Donald Trump esetleges második elnökségének kilátásait, ami komoly hatással van a piacokra.

Figyelőlistán a jen

Figyelőlistán a jen

Figyelőlistára tette az amerikai pénzügyminisztérium a japán jent, miután a jegybank az elmúlt hónapokban többször is devizapiaci intervenciót hajtott végre.

Itt az ideje amerikai hosszú kötvényeket vásárolni

Itt az ideje amerikai hosszú kötvényeket vásárolni

Az infláció csökkenésével és a gazdaság lassulásával megnyílt a lehetőség a hosszú kötvényhozamok csökkenésére, még akkor is, ha a Federal Reserve továbbra is óvatos a lazítással kapcsolatban. A közeljövőben több olyan esemény is várható, ami akár remek taktikai beszállási lehetőséget biztosíthat. Továbbá mutatunk több olyan szektort is, ami profitálhat ebből a trendből.

Hamisított autótesztekkel machinált a Toyota, drágán megfizettek érte

Hamisított autótesztekkel machinált a Toyota, drágán megfizettek érte

A japán autógyártók részvényei jelentősen estek a múlt héten, miután hamis adatokat találtak egyes modellek hitelesítésénél. A Toyota és a Mazda ideiglenesen leállította több modell gyártását és értékesítését, a minisztérium helyszíni ellenőrzéseket tervez - közölte a Cnbc.

Barry Eichengreen: Már túl erős a dollár?

Barry Eichengreen: Már túl erős a dollár?

A dollár árfolyama az elmúlt hónapokban erőteljesen erősödött különösen az ázsiai valutákkal szemben. Az egyre több apokaliptikus pénzügyi beszéd megijesztheti a piacokat: úgy tűnik, hogy a japán jen az összeomlás szélén áll. Kína pedig úgy érezheti, hogy kénytelen leértékelni valutáját, ami káros következményekkel járhat a kínai és a globális gazdaságra nézve is. Felmerül így a kérdés, hogy lehet-e tenni valamit a dollár erősödésének megakadályozására, és ha lehet is tenni valamit, kell-e egyáltalán?

Jó is meg rossz is a gyenge jen a japánoknak

Jó is meg rossz is a gyenge jen a japánoknak

A japán jen gyengülése, amely idén eddig 9,4%-os esést mutatott a dollárral szemben, kettős hatást gyakorol a gazdaságra: előnyös az exportőrök és a turizmus számára, de nyomást helyez a háztartásokra és a kisvállalkozásokra az emelkedő importárak miatt.

David Roche: Japán nem akar erős jent

David Roche: Japán nem akar erős jent

David Roche veterán befektető szerint Japán nem erős jenre, hanem viszonylag stabil valutára törekszik – írja a CNBC. A japán fizetőeszköz volt az amerikai kamatvágásokkal kapcsolatos várakozások változásának egyik legnagyobb elszenvedője.

Elérte a vihar a tőzsdéket, ki marad így talpon?

Elérte a vihar a tőzsdéket, ki marad így talpon?

Jegybanki kamatvágás, geopolitikai konfliktusok, vállalati eredmények - talán a három legfontosabb abból a számos sztoriból, amelyek meghatározták a tőkepiacok irányát az idei év első négy hónapjában. Ugyan az első hónapok kifejezetten erősen indultak, mostanra jelentősebb korrekciót láttunk a részvénypiacokon, elsősorban az amerikai technológiai szektor vezetésével. Mindeközben a nyersanyagpiac köszöni jól van, az ezüst, az arany és a réz 10 százalékot meghaladó árfolyamemelkedést könyvelhetett el eddig, miközben a soft commodity szegmensben is voltak jelentős mozgások. Sok jó sztori van a magyar tőzsdén is, a blue chipek közül a Magyar Telekom emelkedik ki, míg a midcapeknél a Nyomda vezeti az emelkedést, a BUX index pedig a globális lista élmezőnyébe került a maga 12 százalékot meghaladó felértékelődésével.

Nagyon vonzó ez a befektetés, de akad pár bökkenő

Nagyon vonzó ez a befektetés, de akad pár bökkenő

A japán piacnak legalább “ötven árnyalata” van, ahogyan arról már a Concorde márciusi podcastjában Móró Tamással is beszélgettünk. Párat ezek közül rendszeresen is érdemes figyelni, mivel meghatározzák a japán index teljesítményét. Most csupán a számunkra legfontosabb négyről írunk: a makrogazdaságról, a tőkepiac szerkezetének változásáról, a részvénypiaci pozicionáltságról és a tőzsde reformjáról. Az első három rövid távon hat, az utolsó inkább középtávon fontos.

Tovább ütik a jent: messze még a gyengülés vége?

Tovább ütik a jent: messze még a gyengülés vége?

A japán jen 160-ig gyengült az amerikai dollárral szemben a hétfő reggeli ázsiai kereskedésben. A lélektani szint átvitele ismét felvetette a kérdést, hogy számíthatunk-e intervencióra a japán döntéshozók részéről, a szakértők szerint viszont egy ilyen lépés felesleges pazarlása lenne a nemzetközi tartalékoknak.

Ezért hagyott le minket Románia Bod Péter Ákos szerint

Ezért hagyott le minket Románia Bod Péter Ákos szerint

Már meghallgatható a Portfolio Checklist pénteki adása. A műsor első részében azt jártuk körbe Bod Péter Ákos közgazdász egyetemi tanárral, az MNB volt elnökével, hogy hogyan és főleg miért hagyta le fejlettségben Románia Magyarországot. A második részben pedig arról volt szó, hogy mit kezdhet Japán pénze, a jen gyengülésével, miközben a nemzeti bankjuk azzal van elfoglalva, hogy kirángassa az országot az őket évtizedek óta sújtó stagnálásból. Erről Zsoldos Ákost, a Portfolio makroelemzőjét kérdeztük.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Mérgező víz folyik a csapból? Itt a térkép, több százezer magyart érinthet
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.